Παν. Λαδουκάκης: «Είναι κρίμα για τα παιδιά να χάνουν το παιχνίδι στις καθυστερήσεις»

Για το παιχνίδι με τον Ζαρό και την ήττα με 1-2 μίλησε ο προπονητής του Αετού Ανωγείων Παναγιώτης Λαδουκάκης.

Στις δηλώσεις του, τόνισε πως είναι κρίμα που η ομάδα του έχασε το ματς στις καθυστερήσεις, ενώ έδωσε τα συγχαρητήρια του στον Ζαρό για τη νίκη.

Αναλυτικά όσα ανέφερε: «Είναι κρίμα για τα παιδιά να παίζουν σωστό και ωραίο ποδόσφαιρο και στις καθυστερήσεις να χάνουν το παιχνίδι! Από το πρώτο ημίχρονο δείξαμε στον αντίπαλο ότι δεν θα έχει εύκολο απόγευμα!

Το παιχνίδι στην αρχή ήταν ισορροπημένο στην κατοχή αλλά στις τελικές προσπάθειες είχαμε πιο ουσιαστικές. Βρεθήκαμε πίσω στο Σκορ με ενα απίστευτο σουτ έξω από την περιοχή αλλά δεν το βάλαμε κάτω και στο δεύτερο ημίχρονο όχι μόνο ισοφαρίσαμε αλλά και είχαμε πολλές κλασικές ευκαιρίες να βρεθούμε και μπροστά στο σκορ!

Δυστυχώς όμως στις καθυστερήσεις σε μια κόντρα επίθεση ο αντίπαλος βρέθηκε μπροστά στο σκορ! Έτσι είναι το ποδόσφαιρο !

Μπορώ να πω ότι έγινε ένα πολύ καλό παιχνίδι Συγχαρητήρια για την Νίκη στην ομάδα του Ζαρού!»