«Καθάρισε» από το πρώτο ο Ρωμανός

Νίκησε με 2-5 τη Βόνη.

08/01/2023 15:00
Α1 ΕΠΣΗ - 13η αγωνιστική - 2022-23

Ένα σημαντικό «διπλό» πανηγύρισε ο Ρωμανός. Η ομάδα της Ελιάς… πετούσε φωτιές στο πρώτο μέρος και φρόντισε να τελειώσει γρήγορα το ματς. Το παιχνίδι ξεκίνησε ιδανικά για τους φιλοξενούμενους, αφού μόλις στο 8’ ο Μπαλάφας κέρδισε πέναλτι και ο Αρχοντάκης, που το εκτέλεσε, πέτυχε το 0-1. Εφτά λεπτά αργότερα, μάλιστα, ο Νοδαράκης σημείωσε το 0-2 και έδωσε στην ομάδα του σημαντικό προβάδισμα.

Οι γηπεδούχοι δεν μπορούσαν ν’ αντιδράσουν και στο 35’ ο Ανυφαντάκης και στο 37’ ο Αρχοντάκης ανέβασαν τον δείκτη του σκορ στο 0-4. Με την έναρξη της επανάληψης (46’) ο Αλεξίου μείωσε σε 1-4 και στο 60’ ο Παπακώστας έκανε το 2-4. Στο 72’, ωστόσο, αποβλήθηκε ο Γ. Μυρωδιάς και τα πράγματα δυσκόλεψαν αρκετά για τους ηττημένους. Στο 81’, έτσι, ο Κρανιωτάκης διαμόρφωσε το τελικό 2-5.