Δύσκολη νίκη στο Ατσαλένιο για τον Κόροιβο

Σπουδαία νίκη για τον Κόροιβο στο Ατσαλένιο, επικρατώντας του Ερμή με 0-1 και ξεκίνησε με το καλύτερο τρόπο το 2023!

07/01/2023 18:30
Β2 ΕΠΣΗ - 8η αγωνιστική - 2022-23

17' ΓΚΟΛ Μανιουδάκης Εμμανουήλ

Εκρηκτικό το πρώτο εικοσάλεπτο στο Ατσαλένιο, με πολλές χαμένες ευκαιρίες και γκολ! Μόλις στο 3′ πρώτη φάση για τον Ερμή, με τον Καρλή να πραγματοποιεί τρομερή επέμβαση σε πλασέ του Καλογιαννάκη! Στο 8′ νέα τεράστια διπλή ευκαιρία με Καλογιαννάκη για τον Ερμή. Πλασάρει αρχικά, διώχνει ο Καρλής και στην επαναφορά πάνω στην γραμμή ο Μανιουδάκης!

Στο 12′ ένα σουτ του Αντωνακάκη πέρασε ελάχιστα άουτ, ενώ ο Ερμής είχε δοκάρι δύο λεπτά αργότερα σε μακρινό σουτ του Χατζηιωάννου. Και στο 17′ ο Κόροιβος άνοιξε το σκορ με μακρινό σουτ του Μανιουδάκη! Στο 20′ άγγιξαν οι γηπεδούχοι την ισοφάριση, με τον Κωστάκη να μην μπορεί να νικήσει τον Καρλή.

Στη συνέχεια ο ρυθμός έπεσε, με τον Ερμή να έχει την κατοχή, χωρίς να καταφέρει να δημιουργήσει τη μεγάλη φάση. Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι έκλεισαν τους φιλοξενούμενους στα καρέ τους, προσπαθώντας να φτάσουν στην ισοφάριση, με τον Κόροιβο από τη πλευρά του να προσπαθεί μέσω των αντεπιθέσεων.

Μέχρι το φινάλε δεν άλλαξε κάτι, με τον Κόροιβο να παίρνει μια σπουδαία νίκη!