Ποδαρικό με το… δεξί με εντυπωσιακή εμφάνιση ο Εργοτέλης!

Σπουδαία εμφάνιση για τον Εργοτέλη, ο οποίος επικράτησε του Ρούβα με 4-2 και μπήκε με τον καλύτερο τρόπο το 2023!

07/01/2023 15:00
Α1 ΕΠΣΗ - 13η αγωνιστική - 2022-23

Μόλις στο 11′ ο Ρούβας άνοιξε το σκορ με όμορφο σουτ του Περογαμβράκη, έχασε ευκαιρίες για το 0-2, ωστόσο ο Εργοτέλης με τον Κουτάντο, μετά από ασίστ του Ντίσα ισοφάρισε σε 1-1. Στο 39′ ο Σαμπροβαλάκης έκλεψε τη μπάλα και με όμορφη ατομική ενέργεια πέτυχε το 2-1, δίνοντας προβάδισμα στην ομάδα του λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου,

Με την έναρξη της επανάληψης, ο Εργοτέλης πέτυχε και τρίτο τέρμα, όταν από κόρνερ του Περσκέφα, ο Ντίσα πήρε τη κεφαλιά για το 3-1, ενώ ο ίδιος με νέα κεφαλιά «έγραψε» το 4-1 στο 54′! Ο Εργοτέλης κυριάρχησε στη συνέχεια, έχασε ευκαιρίες για περισσότερα τέρματα, με τον Ρούβα να συμβιβάζεται με την ήττα.

Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Χριστοφοράκης από την άσπρη βούλα, με τον Εργοτέλη να παίρνει μια σπουδαία νίκη και να ξεκινάει με τον καλύτερο τρόπο το 2023!