![](https://grandsport.gr/wp-content/uploads/2022/12/pele-2-750x500.jpg)
Ο ΟΦΗ με ανάρτησή στο Instagram αποχαιρέτησε τον Πελέ, ο οποίος την Πέμπτη (29/12) έφυγε από τη ζωή βυθίζοντας σε θλίψη ολόκληρο τον ποδοσφαιρικό κόσμο.
Θλίψη στον παγκόσμιο αθλητισμό. Ο μύθος του ποδοσφαίρου, Πελέ, πέθανε σε ηλικία 82 ετών, ύστερα από τα πολλά προβλήματα υγείας που αντιμετώπιζε το τελευταίο διάστημα.
Ολόκληρος ο ποδοσφαιρικός κόσμος έσπευσε να τον αποχαιρετήσει, όπως έκανε και ο ΟΦΗ. Ο ΠΑΕ έκανε ποστ στο Instagram και έγραψε: «???????????? ???????????????? ???????????????????? ???????? ???????????????????????????????? ???????????? ???????????? “????????????????», που σημαίνει: «Ένα τελευταίο χειροκρότημα για τον βασιλιά».
ADVERTISING