![](https://grandsport.gr/wp-content/uploads/2022/09/doxa-irakleioy-martinegko-filiko-21-09-2022-121-750x500.jpg)
Μία σημαντική εκτός έδρας νίκη και μάλιστα με ανατροπή, πέτυχαν οι νεαροί αθλητές της ομάδας «Μαρτινέγκο» του Εργοτέλη, επικρατώντας 2-3 του Τηγανίτη στο «Lido Soccer».
![](https://grandsport.gr/wp-content/plugins/joomsport-sports-league-results-management/sportleague/assets/images/calendar-date.png)
Στατιστικά παίκτη
Κανδυλάκης Μιχαήλ-Άγγελος | ![]() |
5' | ||
18' | ![]() |
Βγόντζας Νικόλαος | ||
Κανδυλάκης Μιχαήλ-Άγγελος | ![]() |
25' | ||
30' | ![]() |
Πασπαράκης Κωνσταντίνος | ||
90' | ![]() |
Βγόντζας Νικόλαος |
ADVERTISING
Σ’ ένα αρκετά καλό παιχνίδι, για την 6η αγωνιστική της Β2 ΕΠΣΗ, ο Τηγανίτης ευτύχισε να προηγηθεί στο 5’ με τον Κανδυλάκη, ενώ στο 18’ ο Βγόντζας, έκανε το 1-1, φέρνοντας το παιχνίδι στα ίσα.
Στο 25’ ο Τηγανίτης βρήκε εκ νέου το προβάδισμα με τον Κανδυλάκη να σκοράρει για 2η φορά και να κάνει το 2-1, όμως το Μαρτινέγκο βρήκε και πάλι… απάντηση και μάλιστα σύντομα, καθώς στο 30’ ο Πασπαράκης ισοφάρισε εκ νέου για τους «κιτρινόμαυρους».
Στην επανάληψη, ο Τηγανίτης έχασε σωρεία ευκαιριών, με τον Βγόντζα όμως να ευστοχεί στο 90’ και να χαρίζει τη νίκη στην ομάδα του Μαρτινέγκο. Η ομάδα του Αντώνη Φραγκάκη είχε και τρία δοκάρια με τους Τοψή, Πασπαράκη και Βγόντζα.
ADVERTISING
Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:
![ΤΗΓΑΝΙΤΗΣ ΤΗΓΑΝΙΤΗΣ](https://grandsport.gr/wp-content/uploads/2020/09/tiganitis-logo-150x150.png)
![ΜΑΡΤΙΝΕΓΚΟ ΜΑΡΤΙΝΕΓΚΟ](https://grandsport.gr/wp-content/uploads/2022/07/gs-ergotelis-150x150.jpg)