Επιστροφή στις νίκες για τη Φαιστό!

Νίκη για τη Φαιστό, η οποία επικράτησε του Αετού στα Ανώγεια με 2-3, επιστρέφοντας στις νίκες στο πρωτάθλημα. Για ακόμη μια φορά ο Αετός δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί το γρήγορο προβάδισμα του.

20/11/2022 15:00
Α2 ΕΠΣΗ - 4η αγωνιστική - 2ος ομίλος 2022-23

Ο Αετός για τρίτο σερί εντός έδρας παιχνίδι μπήκε μπροστά στο σκορ, με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κονιού Γ., ωστόσο δέκα λεπτά αργότερα, η Φαιστός ισοφάρισε με κεφαλιά του Γρηγοράκη Γ.. Ο Παπαδάκης Στ. με νέα κεφαλιά, έδωσε στο 21΄νέο προβάδισμα στην ομάδα του, ενώ λίγο πριν το τέλος με προβολή του Γρηγοράκη Γ., πήρε προβάδισμα δύο τερμάτων για το 1-3, που ήταν το σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, η Φαιστός προσπάθησε να διαφυλάξει το προβάδισμα της, με τον Αετό να μπαίνει ξανά στο παιχνίδι στο 77′ με σουτ του Κεφαλογιάννη Λ., δίνοντας νέο ενδιαφέρον από το παιχνίδι, χωρίς ωστόσο να καταφέρει μέχρι το φινάλε να αλλάξει το αποτέλεσμα.

Τέταρτη σερί ήττα για τους γηπεδούχους στο πρωτάθλημα, επιστροφή στις νίκες για την Φαιστό.