![](https://grandsport.gr/wp-content/uploads/2021/10/244385195_402172181314578_7431581828466365767_n.jpg.png)
Ο αγώνας μεταξύ του ΠΑΟ Ρουφ και της Κηφισιάς που ήταν προγραμματισμένος να διεξαχθεί το Σάββατο (19/11) δεν διεξήχθη καθώς ο δήμος Ταύρου άναψε κόκκινο φως.
Το παιχνίδι ανάμεσα στον ΠΑΟ Ρουφ και την Κηφισιά στο Σπύρος Γιαλαμπίδης για την τρίτη αγωνιστική της Super League 2 αναβλήθηκε λίγο πριν από την έναρξη του.
Ο λόγος είναι ότι ο δήμος Ταύρου άναψε “κόκκινο” για την διεξαγωγή του παιχνιδιού, για να μην επιβαρυνθεί ο χλοοτάπητας αν και αρχικά είχε υποστηριχθεί πως ο αγωνιστικός χώρος δεν έχει κανένα πρόβλημα.
ADVERTISING
Στο ίδιο γήπεδο έχει γίνει ήδη ένα παιχνίδι, καθώς ο Φωστήρας αγωνίστηκε κανονικά στην έδρα του. Υπενθυμίζεται ότι για τον ΠΑΟ Ρουφ έχει αναβληθεί και το παιχνίδι της πρώτης αγωνιστικής με την Προοδευτική.