Νίκη για την Μαρσέιγ από τα…δώρα του Αδάν (vid)

Η Μαρσέιγ έμεινε πίσω στο σκορ κόντρα στην Σπόρτινγκ στα 51 δευτερόλεπτα όμως έκανε την ανατροπή πριν συμπληρωθεί το 20λεπτο και το φινάλε την βρήκε να επικρατεί με 4-1 και να πανηγυρίζει το πρώτο τρίποντο στο φετινό Champions League.

Η Μαρσέιγ βρέθηκε πίσω στο σκορ πριν κλείσει καν το πρώτο λεπτό κόντρα στην Σπόρτινγκ, χάρη στο γκολ του Τρινκάο, όμως όχι μόνο μπόρεσε να κάνει την ανατροπή στο άδειο -λόγω τιμωρίας- Βελοντρόμ αλλά το έκανε με εμφατικό τρόπο: στο 16ο λεπτό το σκορ ήταν ήδη 2-1, με τα γκολ των Σάντσες, Χάριτ και στο 28ο έγινε 3-1, με τον Μπαλέρντι. με τους Πορτογάλους να έχουν μείνει από το 23′ με παίκτη λιγότερο (αποβλήθηκε ο Αδάν που είχε ευθύνη και στα δύο πρώτα γκολ) και να μη βρίσκουν τρόπο επιστροφής.

Το τελικό 4-1 έγινε στο 84ο λεπτό με τον Μπεμπά να δίνει διαστάσεις θριάμβου στη πρώτη νίκη της Μαρσέιγ στην διοργάνωση.