![](https://grandsport.gr/wp-content/uploads/2022/09/moires-aem-niki-siteias-filiko-10-09-2022-16-750x500.jpg)
Οι Μοίρες νίκησαν 2-1 τον Ρούβα, σ’ ένα σημαντικό «τεστ».
Ματς με… άρωμα Α1 ΕΠΣΗ διεξήχθη στη Μεσαρά, με τους γηπεδούχους να επικρατούν. Αμφότερες οι ομάδες έπαιξαν με απουσίες, αλλά τόσο ο Χρήστος Ορφανουδάκης, όσο και ο Νίκος Τσερεβελάκης έβγαλαν τα συμπεράσματα τους. Για την ΑΕΜ σκόραραν οι Κιόρι και Πηρουνάκης, ενώ για τον σύλλογο της Γέργερης ο Θ. Πρίφτης.
Μοίρες: Δανδάλης, Παπαδομανωλάκης, Ιερωνυμάκης, Χαλκιαδάκης, Πολυμερίδης, Μεντουδάκης, Κιόρι, Πολυχρονάκης, Καρταλιανάκης, Σφυριδάκης, Πηρουνάκης. Έπαιξαν και οι: Δασκαλάκης, Φραγκιαδάκης, Φανουράκης, Τσακάνι, Σκαπέρδας.
ADVERTISING
Ρούβας: Ζερβός Μιχ., Ξημεράκης Γ., Καλεμάκης, Τσατσάκης, Φουκάκης, Κοκολάκης, Ζερβός Μυρ., Απλαδάς, Πρίφτης Θ., Χριστοφοράκης, Ντέτσικας. Έπαιξαν και οι: Κουτεντάκης, Μαστραχάς, Πρίφτης Γ.