Youth League: Έκανε το «8X8» η Επισκοπή (pics)

Επικρατώντας με το εντυπωσιακό 5-2 της ομάδας Candia/Δαμάστα, η Επισκοπή πανηγύρισε την 8η νίκη της σε ισάριθμα παιχνίδια για το «Youth League».

Μόλις στο 8ο λεπτό, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να προηγηθούν με τον Νιώρα, ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα, ο Χέρμαν διπλασίασε τα τέρματα της Ρεθεμνιώτικης ομάδας. Το Candia «απάντησε» και μείωσε σε 2-1 στο 17’ με αυτογκόλ του Τραϊτοράκη, όμως στο 31’ ο Κανανάι με διαγώνιο σουτ έδωσε και πάλι «αέρα» δύο τερμάτων στην ομάδα του Νίκου Καραδάκη.

Στα πρώτα λεπτά της επανάληψης, ο Αλεξάκης έκανε το 4-1 και στο 50’ οι φιλοξενούμενοι έχασαν μεγάλη ευκαιρία με τον Χαραλαμπάκη να μειώσουν εκ νέου το σκορ.

Στο 70’ η Επισκοπή βρήκε και πέμπτο γκολ, με τον Αλεξάκη να κάνει το 5-1 για να διαμορφώσει το τελικό 5-2 ο Μηναδάκης.

ΕΠΙΣΚΟΠΗ: Τσαλάγγας, Νιώρας (79′ Μπεχάρι), Φραγκιαδάκης (66′ Αρ. Καραγιάννης), Παπαπαναγιώτου, Τραϊτοράκης, Κοτζαμπασίδης, Αλεξάκης, Χέρμαν (46′ Καραγιάννης), Πεκίνι, Τζαμτζίου, Κανανάι.

CANDIA/ΔΑΜΑΣΤΑ: Μουρτζάκης, Χαραλαμπάκης, Βαμβουκάκης, Χαραλαμπάκης Σ. (57′ Σπανουδάκης), Μαστρογιαννάκης, Μυφτάρι, Κάββαλος, Παπαδάκης, Στρατάκης, Μηναδάκης, Ζερβουδάκης.