Αγώνες μπαράζ: Το πανόραμα της πρώτης αγωνιστικής!

Ολοκληρώθηκε η πρώτη αγωνιστική από το πρωτάθλημα πρωταθλητριών ΕΠΣΗ του 7ου ομίλου με τον ΑΟΤ να είναι η μόνη φιλοξενούμενη ομάδα που έφυγε με “διπλό”.

Πιο συγκεκριμένα ο ΑΟΤ κατάφερε να πάρει σπουδαίο… τρίποντο επικρατώντας στην έδρα της Νίκης Σητείας με 1-0 χάρη στο γκολ του Παπαδάκη στο πρώτο μέρος. Με το… δεξί ξεκίνησε και η Ελλάς Ποντίου, η οποία επικράτησε του Περάματος με 2-0.

Η Ελλάς Ποντίου προηγήθηκε στο 15ο λεπτό με τον Δαούτη, ενώ στις αρχές της επανάληψης ο Σαπαλίδης “καθάρισε” το τρίποντο. Τέλος χωρίς νικητή έληξε η αναμέτρηση του Βύζαντα Μεγάρων με την Αγία Παρασκευή, με τις δύο ομάδες να έρχονται ισόπαλες με 1-1 σκορ.