Τον «λύτρωσε» ο Ελ Καντουρί

Ο ΠΑΟΚ τα βρήκε… σκούρα απέναντι στον ΠΑΣ Γιάννινα, καταφέρνοντας να πάρει τη νίκη στις καθυστερήσεις με σκορ 2-1, με γκολ του Ελ Καντουρί.

Στο 31′ οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στην Τούμπα με τέρμα του Εραμούσπε. Οι «δικέφαλοι» ισοφάρισαν στο 52′ με τον Σφιντέρσκι, ενώ στο 57′ ο ΠΑΣ έμεινε με δέκα ποδοσφαιριστές καθώς ο σκόρερ του δέχτηκε την δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Μετά από πολύ πίεση, ο ΠΑΟΚ κατάφερε να βρει το πολυπόθητο γκολ που έψαχνε με τον ΕΛ Καντουρί, στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού, διαμορφώνοντας το τελικό 2-1.

Οι συνθέσεις:

ΠΑΟΚ: Ζίβκοβιτς, Ροντρίγκο, Βαρέλα, κρέσπο, Περέιρα (76′ Τζολάκ), Εσιτί (46′ Ελ Καντουρί), Σβάμπ, Ζίβκοβιτς, Μούργκ (46′ Μπίσεβαρ), Βιερίνια (46′ Τζόλης), Σφιντέρφσκι.

ΠΑΣ Γιάννινα: Χουτεσιώτης, Σάλιακας, Παντελάκης, Εραμούσπε, Πέερσμαν, Κάστρο, Παμλίδης, Σιόντης, Καρτάλης (80′ Λώλης), Λέο (62′ Ντομίνγκεζ), Κρισμάν.