Super League 2: Μεγάλες νίκες για Ηρόδοτο και Επισκοπή!

Σε ανοδική πορεία φαίνεται να είναι ο Ηρόδοτος, ο οποίος πέτυχε την δεύτερη συνεχόμενη νίκη του επικρατώντας της ΑΕΚ Β’ με 1-0, δίνοντας νέα δεδομένα στην υπόθεση παραμονής.

Στο ντεμπούτο του Ηλία Φυντάνη στον πάγκο, ο Ηρόδοτος πανηγύρισε μεγάλη νίκης χάρις το γκολ πάλι του Ποζατζίδη στο 78ο λεπτό. Την ίδια ώρα η Επισκοπή που έχει τον ίδιο στόχο με την ομάδα της Αλικαρνασσού, περνούσε σαν… σίφουνας από το Ελ Πάσο κερδίζοντας την Καλλιθέα με 2-0.

Νωρίτερα τα Χανιά μπορεί να “σοκαρίστηκαν” και να βρέθηκαν πίσω στο σκορ, ωστόσο έβγαλαν αντίδραση και έκαναν το καθήκον τους επικρατώντας με 3-1 από το πρώτο ημίχρονο. Στα άλλα ματς της ημέρας η Καλαμάτα και το Αιγάλεω πανηγύρισαν σπουδαίες νίκες, ενώ Λεβαδειακός και Κηφισιά έμειναν στο 1-1.