«Τρίποντο» με ανατροπή για το Ασήμι

Πήρε τη νίκη με 2-3 επί του ΟΦΑΜ.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν… όλα τα λεφτά στη Βαγιά, αφού σ’ αυτό το διάστημα σημειώθηκαν όλα τα τέρματα. Με το «διπλό», έτσι, το Ασήμι άνοιξε τη διαφορά στο +7 από την ουραγό ομάδα της Αγίας Μαρίνας.

Με γκολ από τα… αποδυτήρια ξεκίνησε το παιχνίδι. Στο 4’ οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Έντι, όμως τέσσερα λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με τον Ανδρ. Στρατήγη, ενώ στο 25’ με τον Σκουλούδη έφτασαν στο 2-1. Οι μεσαρίτες, πάντως, είχαν έτοιμη την απάντηση τους και με δύο τέρματα των Χατζηκωνσταντίνου (33’) και Χατζάκη (39’) πήγαν στα αποδυτήρια με το υπέρ τους 2-3! Στην επανάληψη τίποτα δεν άλλαξε και οι νικητές κατέκτησαν ένα πολύτιμο «τρίποντο».

ΟΦΑΜ: Ανταλουδάκης (46’ Δαμιανάκης), Στρατήγης Π., Γιαννόπουλος, Παπουτσάκης, Στρατηγάκης (46’ Ανδριανάκης), Γενιτσαρίδης, Σκουλούδης, Νικηφόρος, Στρατήγης Ανδρ., Αεράκης, Τσαμπουράκης (46’ Σφακιανάκης).

Ασήμι: Ντάγκινης, Χατζηπαυλίδης Αγγ., Χατζηπαυλίδης Αλ., Σφακιανάκης, Κουτεντάκης, Ανδρεαδάκης, Χατζάκης, Έντι, Γιαννουλάκης, Χατζηκωνσταντίνου, Σαριδάκης.