Ο Παναθηναϊκός Β’ έβαλε… στοπ στον ΟΦΙ!

Στοπ στο σερί των συνεχόμενων νικών έβαλε ο Παναθηναϊκός Β’ στον ΟΦΙ επικρατώντας με 3-1 στο εξ αναβολής παιχνίδι της Super League 2.

Σε ένα αρκετά ανοιχτό παιχνίδι από τα πρώτα λεπτά οι δύο ομάδες δημιουργούσαν συνεχώς ευκαιρίες στα αντίπαλα καρέ, όμως το μηδέν μηδέν παρέμεινε μέχρι το πρώτο εικοσάλεπτο.

Ο Παναθηναϊκός Β πήρε το προβάδισμα στο 22ο λεπτό μετά από γύρισμα του Τουρκοχωρίτη από δεξιά, με τον Ανδρέα Αθανασακόπουλο να σουτάρει με δύναμη από το ύψος του πέναλτι ανοίγοντας το σκορ για τους πράσινους.

Ο ΟΦΙ στο 29ο λεπτό έχασε μεγάλη ευκαιρία να φέρει το ματς στα ίσα όταν ο Αντερέγκεν κέρδισε πέναλτι, ωστόσο ο Μεσσιδόρο νικήθηκε από τον τερματοφύλακα από τον Παναθηναϊκό Β’.

Το γεγονός αυτό έδωσε ψυχολογία στους γηπεδούχους οι οποίοι στο 33ο λεπτό πέτυχαν και δεύτερο γκολ όταν ο ο Τσιριγώτης γύρισε την μπάλα στον Αθανασακόπολο, ο οποίος με ωραίο σουτ με το αριστερό έστειλε την μπάλα στην εστία του Καραγκιόζη διπλασιάζοντας τα προσωπικά του τέρματα και της ομάδας του.

Στο δεύτερο ημίχρονο το συγκρότημα του Στάικου Βεργέτη προσπάθησε να βγάλει αντίδραση, κράτησε μπάλα όμως ο Παναθηναϊκός Β’ ήταν αυτός που σκόραρε και τρίτο τέρμα όταν ο Τσιριγώτης βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση μέσα στην περιοχή πέρασε τον τερματοφύλακα του ΟΦΙ και σε κενή εστία έκανε το 3-0.

Το τελικό 3-1 διαμορφώθηκε στο 72ο λεπτό. Έπειτα από γύρισμα του Νεκούλ από δεξιά, ο Ρόμπι στην προσπάθειά του να απομακρύνει τη μπάλα την έστειλε στα δίχτυα της ομάδας του.

Παναθηναϊκός Β: Χριστογεώργος, Τουρκοχωρίτης, Ρόμπι, Αντωνίου, Μαρτίνης (43′ Κούτσιας), Θεοχάρης, Αγιούμπ (68’ Ηλιάδης), Κρυπαράκος (68′ Μπιλάλ), Αθανασακόπουλος, Σαρδέλης (83′ Φρόκου), Τσιριγώτης.

ΟΦ Ιεράπετρας: Καραγκιόζης, Ψάνης, Ντι Λορέντζο, Κάρδαρης, Τορίμπιο (79′ Κοντοές), Βουό, Μεσιδόρο, Λεμονής, Μπενίτεθ (79′ Ζησης), Αντερέγκεν (89′ Καζάου), Νεκούλ.

Προσοχή! Επιτρέπεται η αναδημοσίευση του παραπάνω άρθρου ή μέρους του μόνο αν αναφέρεται ως πηγή το grandsport.gr με ενεργό σύνδεσμο στην εν λόγω καταχώρηση.