Πλήρωσε το κακό δεύτερο ημίχρονο ο ΟΦΙ!

Την ήττα με 3-1 γνώρισε στην Λιβαδειά ο ΟΦΙ για την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League 2.

Στο πρώτο ημίχρονο ο ΟΦΙ είχε καλή παρουσία στο παιχνίδι κρατώντας σχετικά εύκολα το 0-0, ενώ είχε και δύο καλές στιγμές με τον Μπενίτεζ στο 11’ και το 20’, όμως η μπάλα κατέληξε άουτ.

Το σκορ δεν άλλαξε παρά την πίεση των γηπεδούχων λίγο πριν το φινάλε του ημιχρόνου, με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν ισόπαλες στα αποδυτήρια.
Ο ΟΦΙ δεν μπήκε συγκεντρωμένος στο δεύτερο μέρος και στο 47ο λεπτό βρέθηκε πίσω στο σκορ, αφού ο Νίλι βρήκε δίχτυα κάνοντας το 1-0.

Το γκολ αυτό έδωσε ψυχολογία στους γηπεδούχους οι οποίοι κατάφεραν να πετύχουν και δεύτερο γκολ καθαρίζοντας ουσιαστικά την υπόθεση τρίποντο με τον Δούμτσιο στο 53ο λεπτό.

Σαν να μην έφτανε αυτό ο Λεβαδειακός πέτυχε και τρίτο τέρμα στο 83ο λεπτό με τον Πολέτο να «σφραγίζει» τη νίκη του Λεβαδειακού.

Το μόνο που κατάφερε ο ΟΦΙ ήταν να μειώσει στην τελευταία φάση της αναμέτρησης, με τον Χιμένεθ με κεφαλιά μετά από σέντρα του Μεσσιδόρο.

Προσοχή! Επιτρέπεται η αναδημοσίευση του παραπάνω άρθρου ή μέρους του μόνο αν αναφέρεται ως πηγή το grandsport.gr με ενεργό σύνδεσμο στην εν λόγω καταχώρηση.