![](https://grandsport.gr/wp-content/uploads/2021/09/ofi-aek-35.jpg)
Το δεύτερο γκολ με τη φανέλα του ΟΦΗ σε επίσημο παιχνίδι κατάφερε να πετύχει ο Λουκ Καστάνιος στο ματς με τον Αχέροντα Καναλακίου.
Ο Ολλανδός επιθετικός που έχει πάρει την στήριξη του Νίκου Νιόπλια την φετινή χρονιά στο πρωτάθλημα πέτυχε το γκολ που προηγείται ο ΟΦΗ στον αγώνα κυπέλλου με τον Αχέροντας Καναλακίου στην Πρέβεζα.
Αυτό ήταν το δεύτερο γολ του Λου Καστάνιος με τη φανέλα του ΟΦΗ σε επίσημο παιχνίδι, αφού το πρώτο του ήταν την περασμένη χρονιά κόντρα στον Βόλο στην ήττα των “ασπρόμαυρων” στο “Γεντί Κουλέ” με 1-2.