ΠΟΑ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

29/10/2023 15:00
8η αγωνιστική - Γ Εθνική

• ΤΕΛΟΣ!
  • 80' Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο, με τον Μπρέγκου να κάνει το σουτ, σπουδαία επέμβαση του Καβουσάκη!
  • ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΟΑ! Σέντρα από τα δεξιά του Κασσωτάκη, κεφαλιά του Νύκταρη, η μπάλα στο αριστερό δοκάρι της εστίας του Πανιωνίου στο 69'!
  • 58' Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο, αντεπίθεση, η μπάλα στο Γλυνό, ο οποίος έκανε το σουτ, η μπάλα κόντραρε, με υπερένταση μπλόκαρε ο Καβουσάκης.
  • Έχει πέσει ο ρυθμός στο δεύτερο ημίχρονο.
  • 54' Καλό σουτ του Νύκταρη, η μπάλα άουτ.
  • 49' Εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Κερμενίδη, κεφαλιά του Ικεότσα, μεγάλη επέμβαση του Σκαφίδα σε κόρνερ.
  • 47' Ψηλοκρεμαστό σουτ του Ποτουρίδη, μεγάλη επέμβαση του Καβουσάκη που έδιωξε σε κόρνερ.
  • Σέντρα στην επανάληψη!
  • Ημίχρονο στο Ατσαλένιο.
  • Καλή φάση για τον ΠΟΑ, όταν από τα αριστερά εκτελέστηκε ένα φάουλ, ο Δαμιανάκης πήρε τη κεφαλιά, στην αγκαλιά του Σκαφίδα.
  • Αρκετά τα λεπτά των καθυστερήσεων.
  • 40' Ο ΠΟΑ φωνάζει για πέναλτι σε μαρκάρισμα στον Νύκταρη, μικρή ένταση στον αγωνιστικό χώρο.
  • ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΙΩΝΙΟ! Στο 35' ο Πανιώνιος παίρνει το προβάδισμα, όταν μετά από ωραία συνεργασία, ο Μπουρλάκης έγινε αποδέκτης της μπάλας και από το ύψος της μικρής περιοχής, μόνος του απέναντι στον Καβουσάκη, η μπάλα στα δίχτυα.
  • Τρομερός ο ρυθμός στο παιχνίδι! Πολύ καλό το παιχνίδι!
  • 22' ΑΜΕΣΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΟΑ! Γρήγορα εκτέλεση φάουλ έξω από τη περιοχή από τους παίκτες των γηπεδούχων, έγινε η σέντρα, με τον Καϊμακαμούδη με κεφαλιά να ισοφαρίζει σε 1-1!
  • 20' Τρομερή συνεργασία από τον Πανιώνιο, με τον Στούπη να πασάρει εξαιρετικά στον Γροντή, ο οποίος μέσα στη περιοχή έκανε το σουτ, απέκρουσε ο Καβουσάκης, νέο σουτ από τον ίδιο και ανοίγει το σκορ!
  • ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΙΩΝΙΟ!
  • 16΄Ο ΠΟΑ πιέζει, με τον Μέμο να πιέζει, να κερδίζει, πάσαρε στον Νύκταρη, έκανε το σουτ, η μπάλα άουτ.
  • 14' Σέντρα από τα δεξιά, κεφαλιά του Καϊμακαμούδη από το ύψος της μικρής περιοχής, σε κόρνερ ο Σκαφίδας. Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΟΑ!
  • 12΄Κούρσα και μακρινό σουτ του Διονέλλη, η μπάλα πέρασε άουτ.
  • Εξαιρετική η ατμόσφαιρα στο Ατσαλένιο, με το παιχνίδι μέχρι στιγμής να αναλώνεται σε πολλά φάουλ στον χώρο της μεσαίας γραμμής.
  • 4' Φάουλ σε καλή θέση για τον ΠΟΑ, με τον Νύκταρη να εκτελεί το φάουλ, άουτ, αρκετά πάνω από τα δοκάρια.