Δεν «Χ»άρηκε κανένας στην Αγία Βαρβάρα

Ισόπαλοι με σκορ 2-2 αναδείχθηκαν στην Αγία Βαρβάρα, η ομώνυμη ομάδα με το Λίντο για την 6η αγωνιστική της Α2 ΕΠΣΗ.

Γκολ
30'
54'
Γκολ (με πέναλτι)

Το Λίντο κατάφερε στο 10’ να προηγθεί με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Τζιράκη, με την Αγία Βαρβάρα να ισοφαρίζει στο 28’ με τον Πρίφτη με σουτ από το ύψος της περιοχής.

Η αντίδραση πάντως της Αγίας Βαρβάρας ήταν… ολική, καταφέρνοντας να ανατρέψει το σκορ δύο λεπτά αργότερα με τον Σόρρα με προβολή από κοντά να κάνει το 2-1 που ήταν και αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, το Λίντο ήταν καλύτερο, βρήκε το γκολ της ισοφάρισης στο 54’ με τον Μαυρή με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, ενώ είχε και ευκαιρίες στη συνέχεια να ανατρέψει το σκορ, χωρίς όμως επιτυχία.

Στο φινάλε, η Αγία Βαρβάρα έχασε μοναδική ευκαιρία με τον Σαμαριτάκη, με το 2-2 να είναι το τελικό αποτέλεσμα.