Πήρε τη νίκη ο ΟΦΑΜ από τον Ερμή Ατσαλένιου

Ο ΟΦΑΜ πέτυχε την δεύτερη φετινή του νίκη στην Β1 ΕΠΣΗ, απέναντι στον Ερμή Ατσαλένιου με τα γκολ του Λεμονάκη, του Μαυροφόρου και του Ξυλούρη.

Γκολ (με πέναλτι)
80'

Τη δεύτερη νίκη στο πρωτάθλημα πήρε ο ΟΦΑΜ που επικράτησε του Ερμή Ατσαλένιου με σκορ 4-2 για την 4η αγωνιστική της Β1 ΕΠΣΗ.

Αρχικά, ο Μανώλης Λεμονάκης άνοιξε το σκορ στο 20ο λεπτό, ενώ δέκα λεπτά αργότερα διπλασίασε τα προσωπικά τέρματά του, αλλά και της ομάδας του.

Στο 40′ τη σκυτάλη πήρε ο Άκης Μαυροφόρος, που πέτυχε το 3-0 λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου, ενώ το τέταρτο τέρμα του ΟΦΑΜ σκόραρε ο Ανδρέας Ξυλούρης από τα έντεκα μέτρα.

Ο Ερμής κατάφερε να μειώσει με τα δύο γκολ του Μάριου Καμαρίτη προς το τέλος του αγώνα, με το δεύτερό του τέρμα να είναι με απευθείας εκτέλεση φάουλ.