Επικράτηση του Γιούχτα Β επί της Γόρτυνας

Τη νίκη με 2-0 πήρε ο Γιούχτας Β που επικράτησε με σχετική ευκολία της Γόρτυνας στο Λίντο.

Γκολ (με πέναλτι)
15'

Από το πρώτο μόλις λεπτό ο Γιούχτας Β είχε την υπεροχή στο ματς, με τον Ακουμιανάκη να δοκιμάζει ένα σουτ, όπως και με τον Τσαβολάκη στο 10ο λεπτό.

Το σκορ άνοιξε ο Δημήτρης Πασπαράκης στο 15′ από την άσπρη βούλα και στο 23′ από κοντά έκανε το 2-0, εκμεταλλευόμενος την αδράνεια της άμυνας της Γόρτυνας.

Ο Γιούχτας Β είχε άλλες δύο ευκαιρίες να μεγαλώσει κι άλλο το σκορ, αλλά και η Γόρτυνα να μειώσει στο παιχνίδι πριν την ανάπαυλα του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος ο Κωνσταντινομανωλάκης είχε την πρώτη ευκαιρία, χωρίς όμως να καταφέρνει κάτι για την ομάδα του Νικήτα Πατεράκη, με τους γηπεδούχους να προσπαθούν να ανεβάσουν το δείκτη του σκορ στα τελευταία λεπτά του αγώνα, με το σκορ να παραμένει στο 2-0.