«Ξέσπασε» η Γόρτυνα απέναντι στον Ερμή

Η Γόρτυνα πέρασε στην 2η φάση του Κυπέλλου ΕΠΣΗ, νικώντας τον Ερμή Ατσαλένιου με 8-2 στους Αγίους Δέκα.

16/10/2024-16:00
Ημίχρονο: 3-0
ΓΟΡΤΥΣ
8
ΕΡΜΗΣ ΑΤΣΑΛΕΝΙΟΥ
2

Την πρώτη φετινή της νίκη πήρε η Γόρτυνα, απέναντι στον Ερμή Ατσαλένιου, με το σκορ να φτάνει το 8-2, με τα πέντε από τα οκτώ γκολ να τα πετυχαίνει ο Μανώλης Παπαδομανωλάκης.

Το σκορ άνοιξε ο Παπαδομανωλάκης στο 7ο λεπτό της αναμέτρησης, διπλασιάζοντας τα τέρματα της Γόρτυνας τρία λεπτά αργότερα, ενώ το αποτέλεσμα του ημιχρόνου διαμόρφωσε ο Θεργιάκης στο 22′.

Δύο λεπτά από την έναρξη του δεύτερου μέρους, ο Παπαδομανωλάκης «ολοκλήρωσε» το προσωπικό του χατ-τρικ, φέρνοντας το ματς στο 4-0, με τον Θεργιάκη στο 50′ να κάνει το 5-0.

Στο 60′ ο Ερμής κέρδισε πέναλτι, το οποίο εκτέλεσε ο Καμαρίτης για το 5-1, ενώ στο 70′ ο Αλεξάκης μείωσε εκ νέου σε 5-2, με τον Παπαδομανωλάκη να πετυχαίνει ακόμα δύο τέρματα στα επόμενα πέντε λεπτά για το 7-2.

Το τελικό σκορ (8-2) διαμόρφωσε ο Τριντάν Μάλο στο 87′, με την Γόρτυνα να παίρνει την πρόκριση στην 2η φάση του Κυπέλλου ΕΠΣΗ.