Πρέπει να βελτιωθεί στην τελική ενέργεια!

Η Φαιστός πήρε την ισοπαλία στο τέλος του αγώνα με τους Κουνάβους (2-2), έχοντας άπειρες ευκαιρίες για να κερδίσει το παιχνίδι.

Η ομάδα του Ιωάννη Νικολιδάκη παίζει ελκυστικό ποδόσφαιρο, δημιουργώντας αρκετές φάσεις και προϋποθέσεις για γκολ χωρίς όμως να καταφέρνει να τις αξιοποιήσει σε μεγάλο ποσοστό.

Αυτός είναι μάλιστα ο προβληματισμός του τεχνικού, δηλώνοντας μετά το τέλος του αγώνα με τους Κουνάβους πως το αποτελεσμα τους στεναχωρεί με βάση την εικόνα της ομάδας και τις ευκαιρίες που τους παρουσιάστηκαν

Η Φαιστός έδειξε χαρακτήρα στα τελευταία λεπτά και με το γκολ του Αρμπάν στις καθυστερήσεις πήρε την ισοπαλία, κρατώντας το αήττητο.

Η ομάδα των Βώρων προετοιμάζεται τώρα για τον εντός έδρας αγώνα της 5ης αγωνιστικής με αντίπαλο τον Μαραθώνα.