Με χατ-τρικ Βατσινά η πρώτη νίκη του Μαραθώνα

Ο Μαραθώνας κατάφερε να πάρει την πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα επί του Ποσειδώνα με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Βασίλη Βατσινά που σημείωσε χατ-τρικ.

13/10/2024-16:00
Α2 ΕΠΣΗ – 2024-25 | Αγωνιστική 4
ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ
ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ
Γκολ
Γκολ (με πέναλτι)
5'

Ο Ποσειδώνας ξεκίνησε το παιχνίδι σκοράροντας μόλις στο 1ο λεπτό με το γκολ να ακυρώνεται ως οφσάιντ. Ο Μαραθώνας κατάφερε λίγα λεπτά να σκοράρει με τον Βασίλη Βατσινά με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 5ο λεπτό. οι φιλοξενούμενοι έβγαλαν αντίδραση και στο 2οο λεπτό ισοφάρισαν με το σουτ του Θεοδωράκη.

Έπειτα οι δύο ομάδες πίεσαν για ένα γρήγορο γκολ και είχαν πολλές χαμένες ευκαιρίες και το 1-1 να παρέμεινε μέχρι την λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

Ο Μαραθώνας μπήκε ιδανικά στο δεύτερο ημίχρονο, σημειώνοντας γκολ με την χρυσή αλλαγή του Νίκου Στρατηγάκη. Έπειτα από το γκολ αυτό ο Ποσειδώνας ανοίχτηκε και ρίσκαρε. Το ρίσκο αυτό έφερε τα δύο ακόμη γκολ του Βατσινά (67′, 77′) και το παιχνίδι έληξε με το εμφατικό 4-1.