Κράτησε το αήττητο στις καθυστερήσεις η Φαιστός

Η Φαιστός αν και είχε τις φάσεις και τα δοκάρια, κατάφερε στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας απέναντι στους Κουνάβους με σκορ 2-2.

Γκολ
70'
90'
+2

Ο αγώνας στις Αγιές Παρασκιές ξεκίνησε με αρκετές φάσεις και για τις δύο ομάδες με την πιο ουσιαστική αυτή του Αρμπάν (Φαιστός) που με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στο κάθετο δοκάρι της εστίας του Γεναράκη στο 25ο λεπτό.

Έπειτα υπήρξαν και άλλες ευκαιρίες από τις δύο πλευρές αλλά το 0-0 παρέμεινε μέχρι το τέλους του πρώτου ημιχρόνου.

Ο ρυθμός στο δεύτερο ανέβηκε κατακόρυφα με τους Κουνάβους να είναι αυτοί που χτύπησαν πρώτοι με το αυτογκόλ του Σκαντζάκη μετά από εκτέλεση φάουλ του Χρονάκη. Λίγα λεπτά μετά στο 81ο λεπτό ο Στέλιος Παπαδάκης ισοφάρισε για την Φαιστό.

Η Φαιστός έπειτα πίεσε για ένα γκολ μη καταφέρνοντας να σκοράρει παρόλο που είχε τις φάσεις με συνολικά πέντε δοκάρια στο παιχνίδι. Κόντρα στην ροή του αγώνα ο Μαυρόπουλος έκανε το 2-1 για τους Κουνάβους στο 89ο λεπτό.

Η Φαιστός ευτύχησε και σκόραρε τρία λεπτά αργότερα στο 90+2 με τον Αρμπάν για το τελικό 2-2 στις Αγίες Παρασκιές.