Διπλό για τις Ασίτες με υπογραφή Τσατσάκη!

Με τον καλύτερο τρόπο μπήκαν στο πρωτάθλημα οι Ασίτες καταφέρνοντας να κερδίσουν εκτός έδρας τις Ελπίδες με 2-1 για την 2η αγωνιστική της Β’ ΕΠΣΗ.

Γκολ
20'
Γκολ
Τσατσάκης
60'
Γκολ
Τσατσάκης

Το παιχνίδι ξεκίνησε ιδανικά για τους φιλοξενούμενους που κατάφεραν στο 5ο λεπτό να πάρουν προβάδισμα στο σκορ, όταν ο Τσατσάκης βρέθηκε μέσα στην περιοχή και με υποδειγματικό σουτ έγραψε το 0-1.

Οι Ελπίδες προσπάθησαν να αντιδράσουν και να φέρουν το ματς στα ίσα χάνοντας μεγάλη ευκαιρία με τον Δεληγιαννίδη, όμως η προσπάθεια του, σταμάτησε στο δοκάρι. Ο ίδιος παίκτης λίγα λεπτά αργότερα έχασε ακόμα μια μεγάλη ευκαιρία με το πλασέ του όμως να μην καταλήγει στα δίχτυα αφού έδιωξαν πάνω στην γραμμή οι αμυντικοί των Ασιτών.

Οι Ασίτες  είχαν και αυτές τις δικές τους ευκαιρίες να πάρουν αέρα δύο τερμάτων κυρίως με τον Κοπιδάκη Ζαχάρη, όμως το 0-1 έμεινε ως το φινάλε του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι Ελπίδες μπήκαν καλύτερα στο γήπεδο και κατάφεραν να φέρουν το ματς στα ίσα με τον Ζησημόπουλο να γράφει το 1-1.

Οι Ασίτες έβγαλαν αντίδραση και άγγιξαν το 1-2, όταν κέρδισαν πέναλτι, με τον Μιχάλη Περογαμβράκη να αστοχεί από την άσπρη βούλα. Πέντε λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 60′ ο Τσατσάκης βρήκε και πάλι δίχτυα μέσα από την περιοχή γράφοντας το 1-2.

Οι Ελπίδες πίεσαν ξανά και κέρδισαν πέναλτι, όμως ο Ντόντα δεν μπόρεσε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα από την άσπρη βούλα. Το 1-2 παρά τις χαμένες ευκαιρίες των δύο ομάδων, έμεινε ως το φινάλε με τις Ασίτες να πετυχαίνουν μια μεγάλη νίκη.