Πήρε τον βαθμό στις καθυστερήσεις με Κουράκη ο ΠΑΟΚ

ΠΑΝΟΜ και ΠΑΟΚ «διασταύρωσαν τα ξίφη τους» στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής στην Α1 ΕΠΣΗ, καταλήγοντας ισόπαλοι με σκορ 1-1.

Αυτογκόλ
56'
90'
+2

Πολλά τα προβλήματα στο κέντρο της άμυνας του ΠΑΟΚ στο πρώτο ημίχρονο με τον ΠΑΝΟΜ να δημιουργεί φάσεις ακατάπαυστα. Καμία από τις δύο ομάδες δεν κατάφερε να σκοράρει με τις ευκαιρίες που δόθηκαν και το παιχνίδι πήγε ισόπαλο στα αποδυτήρια.

Ο ΠΑΝΟΜ ήταν αυτός με τις πιο ουσιαστικές φάσεις όπως αυτές των Τζουβάρα (3′), (9′), Μόντι (30′) και ο ΠΑΟΚ με τον Κουράκη (12′) να μην καταφέρνει να πλασάρει εύστοχα τον τερματοφύλακα του ΠΑΝΟΜ.

Το γκολ του ΠΑΝΟΜ ήρθε μετά το τραγικό λάθος του τερματοφύλακα του ΠΑΟΚ, στέλνοντας την μπάλα με γροθιές στα δίχτυα της εστίας του (55′) μετά από εκτέλεση φάουλ του Νίκολι.

Οι δύο ομάδες δοκίμασαν πράγματα είχαν ευκαιρίες στο δεύτερο ημίχρονο με το γκολ να έρχεται στο 90+2 με το τρομερό σουτ του Κουράκη (ΠΑΟΚ) από μακρινή απόσταση και την μπάλα να καταλήγει στο γάμα της εστίας του ΠΑΝΟΜ για το τελικό 1-1.