Εντυπωσιακοί στην πρεμιέρα τους οι Νέοι Ηροδότου

Εντυπωσίασαν στο πρώτο παιχνίδι της νέας αγωνιστικής περιόδου οι Νέοι Ηροδότου, που επικράτησαν με 10-1 του Ερμή Ατσαλένιου!

Με το πόδι πατημένο στο… γκάζι μπήκαν οι Νέοι Ηροδότου, που δεν άφησαν περιθώριο και πήραν ευρεία νίκη στο ντέρμπι πιτσιρικάδων. Ήδη στο πρώτο ημίχρονο ο δείκτης του σκορ είχε ανέβει στο 3-0, με τα τέρματα των Καραταράκη, Ντάνα και Σαλατάι να δίνουν από νωρίς τον τόνο.

Με το ξεκίνημα της επανάληψης ο Ερμής μείωσε με τον Κοζυράκη, ωστόσο η συνέχεια ανήκε στον εντυπωσιακό Ραφαήλ Αμπαζάι που πέτυχε τέσσερα γκολ μέσα σε διάστημα εννιά λεπτών (!) για να κάνει το 7-1. Στα τελευταία λεπτά για την ομάδα του Σάκη Γεωργόπουλου βρήκαν επίσης δίχτυα οι Κουρουγκιαβούρης, Καλέμι και Καραταράκης για να διαμορφωθεί το τελικό σκορ.