Δύσκολη νίκη της Φαιστού απέναντι στον μαχητικό Άγιο Δημήτριο

Η Φαιστός έδειξε για μια ακόμη φορά την δυναμική της, νικώντας τον μαχητικό Άγιο Δημήτριο (3-2) στην έδρα της.

Γκολ
90'
Γκολ
Λουκάς Γιάνναρος

Η πρώτη μεγάλη ευκαιρία στον αγώνα ήταν για τον Άγιο Δημήτριο με το σουτ του Πεδιαδιτάκη (10′) να καταλήγει στο δοκάρι. Η Φαιστός έπειτα σκόραρε με τον «Μαυρίδη» στο 17ο λεπτό. Ο Άγιος Δημήτριος είχε αρκετές καλές φάσεις, με τρία δοκάρια συνολικά στο παιχνίδι.

Η πίεση του έβγαλε καρπούς, καταφέρνοντας στο 34ο λεπτό να ισοφαρίσει με σουτ του Ρουμπάκη. Η Φαιστός δεν το έβαλε κάτω και σκόραρε πριν την λήξη του ημιχρόνου (40′) με τον Κουτσάκη για το 2-1.

Στο δεύτερο μέρος, η Φαιστός έκανε το 3-1 στο 65ο λεπτό με τον «Μαυρίδη» να σκοράρει το δεύτερο του γκολ στην βραδιά. Ο Άγιος Δημήτριος κατάφερε να σκοράρει στις καθυστερήσεις μειώνοντας το σκορ σε 3-2 με τον Γιάνναρο και την Φαιστό να κάνει το απόλυτο με την τρίτη νίκη στο πρωτάθλημα.