«Διπλό» και πρώτη νίκη για τους Κουνάβους

Οι Κουνάβοι πήραν τη νίκη με 4-2 στο γήπεδο του Πανεπιστημίου, απέναντι στον Ποσειδώνα.

4

Οι Κουνάβοι πήραν την πρώτη τους νίκη στο πρωτάθλημα της Α2 ΕΠΣΗ για την 3η αγωνιστική, απέναντι στον Ποσειδώνα με 2-0 στο γήπεδο του Πανεπιστημίου.

Η ομάδα του Λευτέρη Ευδαίμων άνοιξε το σκορ στο 10ο λεπτό της αναμέτρησης με τον Φανούρη Μαυρόπουλο, έπειτα από φάση διαρκείας, ενώ ο ίδιος ποδοσφαιριστής έκανε και το 0-2 στο 35′ μετά από γέμισμα που έγινε στην περιοχή.

Στο δεύτερο μέρος ο Βαγγέλης Αποστολάκης και ο Σμαραγδάκης έφεραν στα ίσα το παιχνίδι, με τον δεύτερο να αποβάλλεται στο 87′ με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Τελικά ο Κακουλάκης τριπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του, ενώ στις καθυστερήσεις κέρδισαν πέναλτι οι Κουνάβοι, με τον Κεγιαδάκη να διαμορφώνει το τελικό 4-2.