Ξεκίνημα με νίκη για τον Κόροιβο

Με το δεξί ξεκίνησε τις αγωνιστικές του υποχρεώσεις ο Κόροιβος, που επιβλήθηκε με 5-3 του Κεραυνού στο Ατσαλένιο

ΓΙΓΟΥΡΤΣΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

Νικηφόρα ήταν η πρεμιέρα για την ομάδα των Αγίων Παρασκιών που επικράτησε με 5-3 του Κεραυνού, στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Β2 ΕΠΣΗ. Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν από νωρίς δυνατά και μόλις στο 5ο λεπτό πήραν το προβάδισμα με τον Ηρακλή Χρονάκη να κάνει το 0-1.

Οι γηπεδούχοι βρήκαν γρήγορα την απάντηση, όταν ο Μοσχονησιώτης 10 λεπτά μετά έφερε το παιχνίδι στα ίσα, σκοράροντας για το 1-1. Ωστόσο η ομάδα του Δημήτρη Δρίβα πήγε προηγούμενη στα αποδυτήρια, καθώς ο Σαφάρ στο 35′ και ο Αντωνακάκης δέκα λεπτά μετά έδωσαν αέρα δύο τερμάτων στον Κόροιβο.

Παρά τις προσπάθειες των γηπεδούχων να ξαναμπούν στο ματς, ο Κόροιβος βρήκε και τέταρτο τέρμα λίγο πριν το τέλος, με το δεύτερο προσωπικό γκολ του Σαφάρ, με το οποίο διαμορφώθηκε το 1-4, ενώ λίγα λεπτά μετά ο Νίκος Σχοιναράκης έκανε το τελικό 1-5.

Στα τελευταία λεπτά ο Κεραυνός μπόρεσε να μειώσει την έκταση της ήττας, μειώνοντας σε 3-5, με τα γκολ που σημείωσαν οι Στρατάκης και Χανιωτάκης στο φινάλε.