Πέρασε με ανατροπή στη Γέργερη

Με γκολ στις καθυστερήσεις έκανε την ανατροπή ο Ανθεστίωνας στο παιχνίδι της Γέργερης.

ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

Ο Ανθεστίωνας «πήρε» το παιχνίδι στη Γέργερη με ανατροπή στις καθυστερήσεις του αγώνα, σε ένα παιχνίδι που στο πρώτο ημίχρονο δεν είχε πολλές ευκαιρίες.

Στο δεύτερο ημίχρονο του ματς, ο Γιώργος Λυδάκης άνοιξε το σκορ της αναμέτρησης στο 55′, με τον Γιώργο Στρατάκη να ισοφαρίζει σχεδόν δέκα λεπτά αργότερα με απευθείας εκτέλεση φάουλ.

Ένα λεπτό μετά το γκολ του Ανθεστίωνα, ο Ρούβας δέχτηκε κόκκινη κάρτα με τον Γιώργο Νικολαΐδη, που μπήκε στο παιχνίδι λίγα λεπτά νωρίτερα.

Τελικά, η ομάδα του Άρη Μαυρογιαννάκη βρήκε την απάντηση στις καθυστερήσεις, με τον Γκιούνγκα να ολοκληρώνει την ανατροπή και να «γράφει» το τελικό 2-1.