Κέρδισε χρόνο για να δουλέψει και να είναι έτοιμος

Μία πολύτιμη νίκη πήρε στην πρεμιέρα του στη Γ’ Εθνική ο Γιούχτας που επιβλήθηκε με 2-1 του Ρεθυμνιακού, που του επιτρέπει να κοιτάξει με ηρεμία τη δύσκολη συνέχεια.

Με ένα πολύ σημαντικό τρίποντο μπήκε στη νέα αγωνιστική περίοδο η ομάδα των Αρχανών που αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ, έκανε την ανατροπή και με γκολ στο φινάλε πανηγύρισε τη σπουδαία νίκη. Η αναμέτρηση έδειξε να στραβώνει για την ομάδα του Μανώλη Σουτζή που έμεινε πίσω στο πρώτο ημίχρονο, ωστόσο οι ποδοσφαιριστές των «πράσινων» δεν σταμάτησαν να πιστεύουν, πίεσαν για την ανατροπή, έχασαν σημαντικές ευκαιρίες και τελικά πήραν αυτό που τόσο ήθελαν.

Η νίκη δίνει πίστωση χρόνου, ώστε η σκληρή δουλειά να συνεχιστεί, αφού είναι δεδομένο πως σε αυτό το σημείο της σεζόν καμία ομάδα δεν είναι στο απόλυτο βαθμό ετοιμότητας. Οι υποχρεώσεις συνεχίζονται χωρίς σταματημό για τους αρχανιώτες με την αναμέτρηση με την Μαρκό στην Αθήνα να ακολουθεί.