Μοιρασιά στο ΒΑΚ για Γιούχτα Β’ και Κ16 ΟΦΗ

Ισόπαλο το ματς στο Βαρδινογιάννειο Αθλητικό Κέντρο με την Κ16 του ΟΦΗ και τον Γιούχτα Β’ με σκορ 2-2.

Οι μικροί του ΟΦΗ μπήκαν καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο και κατάφεραν με κεφαλιά του Κοντεκά να ανοίξουν το σκορ νωρίς στο παιχνίδι. Ο Γιούχτας Β’ δεν άργησε να αντιδράσει με τον Πασπαράκη να σημειώνει το 1-1 όπου ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο, ο Γιούχτας Β’ προηγήθηκε 80’ με τον Ακουμιανάκη ενώ είχε ακόμη δύο μεγάλες ευκαιρίες πριν την λήξη, χωρίς όμως να τις αξιοποιήσει. Το τελικό 2-2 σημείωσε ο Σιδηρόπουλος λίγα λεπτά πριν το τελευταίο σφύριγμα.

Οι συνθέσεις:

Γιούχτας Β: Παρασύρης, Αντέο, Γρινιεζάκης, Δασκαλάκης, Κάλλιαρο, Τσαβολάκης, Ακουμιανάκης, Πασπαράκης, Ντουράκης, Βασιλάκης. Μαυρογιάννης.

Έπαιξαν οι: Σαράντος, Αγγελιδάκης, Αλιάι, Κουτσούκος, Γαλανίτσας, Σκουλάς, Σμυρνάκης, Κοντός, Κουτσούκος.

ΟΦΗ Κ16: Κενέτογλου, Κλάδος, Χριστουλάκης, Κοντεκάς, Καρνέζον, Ματθαιάκης, Ρυακιωτάκης, Στάβρε, Καραγιάννης, Βιανέλλο, Μάρα.

Έπαιξαν και οι: Βάμβουκας, Ψυκάκος, Καλαϊτζής, Μαργετάκης, Μαχλάς, Σιδηρόπουλος, Καρβελάς, Αποστολάκης.