Εμφατική νίκη στην πρεμιέρα για τον Αλμυρό

Με νίκη ξεκίνησε ο Αλμυρός στην πρεμιέρα της Α1 ΕΠΣΗ, νικώντας το Ασήμι με σκορ 4-1.

Γκολ (με πέναλτι)
5'
79'

Στο πρώτο ημίχρονο ο Αλμυρός ήταν αυτός που δημιούργησε τις περισσότερες φάσεις. Μόλις στο 5ο λεπτό της αναμέτρησης το σκορ άνοιξε ο Κόκκινος με εκτέλεση πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος! Έπειτα ο Αλμυρός συνέχισε την πίεση του και 5 λεπτά παραλίγο να σκοράρει με τον τερματοφύλακα του Ασημιού να κάνει διπλή επέμβαση στα σουτ του Κωστάκη και του Σαρρή. Το 2ο γκολ δεν άργησε να έρθει με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κουτσογιαννάκη στο 25ο λεπτό. Αμέσως μετά η απίθανη ενέργεια του Κουτάντου όπου απέφυγε τρεις παίκτες και πλάσαρε με την μπάλα να περνάει αουτ. Το Ασήμι κατάφερε να σημειώσει μια φάση πριν την λήξη του ημιχρόνου, με το σουτ του Χατζάκη να πηγαίνει «αδύναμα» στα χέρια του τερματοφύλακα.

Το δεύτερο ημίχρονο συνέχισε με τον ίδιο ρυθμό και για τις δύο ομάδες με πρώτη φάση αυτή του Κουτάντου, όπου βγήκε σε τετ-α-τετ και σημείωσε το 3-0 της αναμέτρησης στο 53ο λεπτό. Το 4-0 ήρθε μετά από ένα τέταρτο με τον Παντερή να πλασάρει μέσα από την περιοχή στο 70′. Το Ασήμι κατάφερε να σκοράρει 9 λεπτά μετά στο 79′ με τον Μπέρκη να λαμβάνει πάσα από τον Μηναδάκη και να γράφει το τελικό 4-1.