Καλησπέρα σας από το GRANDSPORT. Μαζί θα παρακολουθήσουμε το παιχνίδι της Κ19 του ΟΦΗ κόντρα στον Βόλο στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος υποδομής της Super League
3'
Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά με τον Βόλο να έχει την κατοχή
5' 0:1 Γκολ
Ασσίστ: Η. Σημαντηράκης
Στην πρώτη του επίσκεψη στην αντίπαλη εστία ο ΟΦΗ ανοίγει το σκορ. Μετά από σέντρα από τα αριστερά του Σημαντηράκη ο Σταυρόπουλος με εκπληκτικό τσίμπημα της μπάλας την έστειλε στα δίχτυαn
7'
Μετά από στατική φάση ο Αλεξιάδης δεν βρήκε στόχο
15'
Ο Βόλος έχει την κατοχή, δίχως όμως να έχει απειλήσει ουσιαστικά τον ΟΦΗ
20'
Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Βαΐνόπουλο, η μπάλα στο τείχος και η άμυνα απομάκρυνε
23'
Cooling break, δροσίζονται οι δύο ομάδες
30'
Συμπληρώσαμε μισή ώρα παιχνιδιού ο ΟΦΗ συνεχίζει να μην μπορεί να κρατήσει μπάλα, ο Βόλος είναι σαφώς καλύτερος αλλά ανούσιος μη έχοντας ουσιαστικά μέχρι τώρα τελική στην εστίαn
32'
Ο Φανουράκης έκλεψε τη μπάλα και σούταρε από μακριά, δίχως να βρει τον στόχο
33'
Μεγάλη ευκαιρία για τον Βόλο, με τον Χνάρη να προλαβαίνει τελευταία στιγμή την προσπάθεια των γηπεδούχων!
38'
Κόρνερ για τον Βόλο, ο Μανουσάκης να προσπαθεί να διώξει με τα ακροδάχτυλα και τον Γκίρδα να μην βρίσκει στόχο στην εξέλιξη της φάσης με το γυριστό που επιχείρησε
43'
Νέα σπουδαία φάση για τον Βόλο με τον Θεοχάρη να μην τα καταφέρνει από κοντά!
45'
Ημίχρονο: Βόλος - ΟΦΗ 0-1
46' Αλλαγή
Μέσα:Καινουργιάκης Παύλος
Έξω:Σταυρόπουλος Νικόλαος
46' Αλλαγή
Μέσα:Δάρλας Στέφανος
Έξω:Α. Αδαμάκης
46' Αλλαγή
Μέσα:Χνάρης Μανώλης
Έξω:Μπλίντο Ορέστης
46'
Σέντρα στην επανάληψη
48'
Ο Νταϊλάνι σουτάρει για τον Βόλο, με τη μπάλα να φεύγει άουτ
Γκολ 1:1 60'
Ισοφαρίζει ο Βόλος. Μετά από κόρνερ και σύγχυση στην άμυνα ο Χάνος επωφελήθηκε και από κοντά έκανε το 1-1.
Αλλαγή 64'
Μέσα:
Έξω:Χάνος Απόστολος
2η Κίτρινη > Κόκκινη κάρτα 67'
Γκίρδας Γιάννης
Με 10 μένει ο Βόλος. Ο Γκίρδας βλέπει τη δεύτερη κίτρινη κάρτα για σκληρό μαρκάρισμα στον Σημαντηράκη και αφήνει τους γηπεδούχους με παίκτη λιγότερο
72' Αλλαγή
Έξω:Ρίσκος Δημήτρης
80' 1:2 Αυτογκόλ
Γκολ για τον ΟΦΗ! Τρομερή ενέργεια του Τακάκη που γύρισε την κατάλληλη στιγμή, με τον Νταβλαμάνο να σκοράρει άθελα του στην εστία του Βόλου, 1-2!
83'
Κοντά στην ισοφάριση ο Βόλος, με τον Νταϊλανι, αλλά ο Μανουσάκης μπλόκαρε
84' Αλλαγή
Μέσα:Τσελεγγίδης Γιώργος
Έξω:Συνολάκης Νικήτας
85'
Νέα ευκαιρία για τον Βόλο. Ο Βαϊνόπουλος έκανε το φάουλ και ο Καινουργιάκης λίγο έλλειψε να πετύχει αυτογκόλ, διώχνοντας σε κόρνερ με το κεφάλι
90'
Είμαστε στις καθυστερήσεις. Πέντε λεπτά ο έξτρα χρόνος.
90'
Τρομερό πλασέ του Φανουράκη, η μπάλα λίγο εκτός
90' +5'
Τέλος: Ο ΟΦΗ παίρνει τη νίκη με 1-2. Περισσότερο ρεπορτάζ στο GRANDSPORT.GR. Καλή συνέχεια!