34'
ΕΞΕΛΙΞΗ ΑΓΩΝΑ
ΑΛΜΥΡΟΣ
-22'
Καλησπέρα σας από το GRANDSPORT. Μαζί θα παρακολουθήσουμε τον μεγάλο τελικό του Super Cup ΕΠΣΗ ανάμεσα σε ΑΟΤ και Αλμυρό
-21'
Ο πρωταθλητής και ο κυπελλούχος Ηρακλείου θα διεκδικήσουν τον πρώτο τίτλο της χρονιάς, στον τελικό που γίνεται στο Ατσαλένιο
-20'
Ο Νίκος Σουτζής επέλεξε στο αρχικό σχήμα τους: Χρήστου, Σαβουϊδάκη, Κουρουθιανάκη, Γερακιό, Χότζα, Αριστεινίδη, Κουτάντο, Παπανδρέου, Πέτρου, Γρηγοράκη και Καλογερά.
-20'
Η 11αδα του Αλμυρού: Γαλανάκης, Ζερβός, Βελιβασάκης, Τουγλής, Σαρρής, Απλαδάς, Κουτσογιαννάκης, Σκούφος, Κωστάκης, Κόκκινος, Παντερής.
-14'
Αυτή την ώρα οι δύο ομάδες κάνουν την προθέρμανση τους, λίγα λεπτά πριν την προγραμματισμένη σέντρα
-6'
Η προθέρμανση έχει ολοκληρωθεί και έχουμε μπει στην τελική ευθεία για τη σέντρα
-2'
Έκαναν την εμφάνιση τους στο γήπεδο οι δύο ομάδες!
1'
Σέντρα στην αναμέτρηση!
1'
Στην πρώτη φάση του αγώνα ο ΑΟΤ ζήτησε πέναλτι, με τον Βασάκη να δείχνει παίζεται
5'
Το παρών στον τελικό δίνει και ο αντιπεριφερειάρχης Ηρακλείου, κ. Νίκος Συριγωνάκης
7'
Ο Καλογεράς πλασάρει μετά από γύρισμα από τα δεξιά, για να αποκρούσει εντυπωσιακά ο Γαλανάκης. Πρώτη μεγάλη στιγμή στο παιχνίδι
8'
Έχει επιβάλει τον ρυθμό του ο ΑΟΤ και δεν αφήνει τον Αλμυρό να κρατήσει μπάλα
Γκολ 1:0 9'
Ο ΑΟΤ ανοίγει το σκορ στο 9'. Σέντρα από τα δεξιά, ο Γαλανάκης έδιωξε άσχημα και ο Καλογεράς πλάσαρε σε κενή εστία για το 1-0!
Γκολ 2:0 10'
Ο ΑΟΤ σκοράρει δευτερόλεπτα μετά για το 2-0. Με τη σέντρα οι «ασπρόμαυροι» πήραν τη μπάλα και ο Παπανδρέου βρέθηκε απέναντι στον Γαλανάκη, εκτελώντας σωστά για το δεύτερο γκολ του ΑΟΤ!
19'
Ο ΑΟΤ έχει πάρει από την αρχή αυτό που θέλει, επιβεβαιώνοντας τον ρόλο του φαβορί και ήδη μοιάζει να είναι κοντά στον πρώτο τίτλο της χρονιάς!
21'
Μεγάλη στιγμή για τον Αλμυρό. Οι παίκτες της ομάδας του Γαζίου έκλεψαν τη μπάλα και ο Κωστάκης από πλάγια θέση σούταρε, σημαδεύοντας στο δοκάρι!
22'
Coolling Break ώστε οι δύο ομάδες να δροσιστούν
25'
Ο Καλογεράς σουτάρει αδύναμα με τον Γαλανάκη να μπλοκάρει
30'
Καλή στιγμή για τον Αλμυρό με σουτ του Κουτσογιαννάκη που πέρασε μόλις δίπλα από την εστία του Χρήστου
Γκολ 3:0 34'
Ο Παπανδρέου βάζει την προβολή από κοντά και κάνει το 3-0 για τον ΑΟΤ με το δεύτερο προσωπικό του γκολ
36'
Δυνατό μακρινό σουτ του Πέτρου, έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ ο Γαλανάκης
42'
Μακρινό σουτ του Παπανδρέου, η μπάλα φεύγει άουτ
45'
Ολοκληρώνεται το πρώτο μέρος με τον ΑΟΤ να ελέγχει απόλυτα το παιχνίδι
45'
Ημίχρονο: ΑΟ Τυμπακίου - Αλμυρός 3-0
46'
Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο
56'
Μεγάλη διπλή ευκαιρία για τον Αλμυρό, με τον Χρήστου να νικάει δύο φορές από κοντά τον Σαρρή, που έφτασε μία ανάσα από τη μείωση του σκορ