8'
Σουτ του Αλτμαν πέρασε άουτ.
11' 0:1 Γκολ
Ασσίστ: Φιλιπ Μπαΐνοβιτς
Γκολ για τον ΟΦΗ! Ο Ταξιάρχης Φούντας με δυνατό σουτ εκτός περιοχής, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, ανοίγοντας το σκορ στο παιχνίδι.
20'
Ο Βόλος είναι η ομάδα που κυκλοφορεί τη μπάλα, με τον ΟΦΗ να του δίνει χώρους και να ψάχνει να... χτυπήσει στην αντεπίθεση.
23'
Προσωρινή διακοπή για Cooling break
30'
Μετά απο σέντρα Φερράρι και κεφαλιά του Καλογερόπουλου, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε κόρνερ, το οποίο όμως πέρασε ανεκμετάλλευτο.
38'
Χωρίς ρυθμό και ευκαιρίες το παιχνίδι, με τα συνεχόμενα φάουλ και απο τις δύο ομάδες να μην επιτρέπουν στο παιχνίδι να αποκτήσει αγωνιστικό ρυθμό.
Κίτρινη κάρτα 41'
Ν. Γκλάβτσιτς
Για μαρκάρισμα στον Λαμπρόπουλο.
45'
Συμπληρώσαμε 45 λεπτά παιχνιδιού και θα υπάρξουν τρία λεπτά καθυστερήσεις.
45' +3'
Μακρινό σουτ του Μύγα, περνάει άουτ.
45' +3'
Ημίχρονο 0-1
Αλλαγή 46'
Μέσα:Λεάντρο Μεντιέτα
Έξω:Κόζτα Μαρκ
46'
Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου
47'
Σουτ του Κόμπα, ο Χριοστογεώργος διώχνει σε κόρνερ.
49'
Σουτ Μπάκιτς, πέρασε άουτ.
Κίτρινη κάρτα 49'
50' 0:2 Γκολ
Ασσίστ: Η. Χατζηθεοδωρίδης
Γκολ για τον ΟΦΗ! Ο Χατζηθεοδωρίδης πασάρει ωραία για τον Σενγκέλια, που με ωραίο πλασέ, έκανε το 0-2, σκοράροντας στο ντεμπούτο του με τα ασπρόμαυρα.
53' Αλλαγή
Έξω:Γ. Μύγας
60' 0:3 Γκολ
Ασσίστ: Τιάγκο Νους
Τρίτο γκολ για τον ΟΦΗ! Ο Άντριου Γιούνγκ μετά απο τρομερή ομαδική προσπάθεια, με ένα εκπληκτικό τελείωμα, κάνει το 0-3, πετυχαίνοντας το πρώτο του γκολ με τη φανέλα του ΟΦΗ.
60'
Τρομερή ομαδική συνεργασία του ΟΦΗ, με τον Ταξιάρχη Φούντα να ανοίγει ωραία αριστέρά στον Τιάγκο Νους, που πάσαρε στον σωστό χρόνο για τον Άντριου Γιούνγκ και εκείνος δεν δυσκολεύτηκε να κάνει 0-3.
61' Αλλαγή
Έξω:Μ. Κόμπα
67' Κίτρινη κάρτα
Β. Λαμπρόπουλος
70'
Εκτέλεση φάουλ του Γκλαβτσιτς από καλή θέση, η μπάλα πέρασε άουτ.
73'
Εκτέλεση φάουλ του Σενγκέλια λίγα μέτρα έξω απο τη περιοχή, όμως περνάει αρκετά άουτ.
76'
Σουτ του Άλτμαν μέσα απο τη περιοχή, ο Χριστογεώργος μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια.
Αλλαγή 77'
Μέσα:Π. Κόντε
Έξω:Κορρέα Παύλος
77'
Νέο σουτ του Άλτμαν, αυτήν την φορά άστοχο.
80' Αλλαγή
Μέσα:Α. Ριέρα
Έξω:Τιάγκο Νους
80' Αλλαγή
Μέσα:Γ. Θεοδοσουλάκης
Έξω:Μπόρχα Γκονθάλεθ
Γ. Θεοδοσουλάκης
80' Αλλαγή
Μέσα:Ν. Μαρινάκης
Έξω:Λ. Σενγκέλια
Ν. Μαρινάκης
Γκολ 1:3 82'
Ασσίστ: Γ. Ασεχνούν
Γκολ για τον Βόλο! Ο Μεντιέτα απέφυγε όποιον βρήκε μπροστά του και με σουτ μείωσε σε 1-3 για την ομάδα του Βόλου.
83' Κίτρινη κάρτα
Η. Χατζηθεοδωρίδης
90'
Έξι τα λεπτά των καθυστερήσεων.
90' +4'
Δύο ακόμη λεπτά χωρίζουν τον ΟΦΗ απο τη νίκη εκτός έδρας, μία νίκη που πετυχαίνει μετά απο 477 ημέρες!