Euro 2024: Όλα τα γκολ της 2ης ημέρας! (vid)

«Πλούσια» σε γκολ ήταν η δεύτερη μέρα του Euro και πρώτη που περιελάμβανε 3 αγώνες, αφού σημειώθηκαν συνολικά 10 γκολ.

Η αρχή έγινε με το ματς ανάμεσα σε Ουγγαρία και Ελβετία, όπου οι τυπικά φιλοξενούμενοι κατάφεραν να πάρουν τη νίκη με 1-3. Το 0-2 του ημιχρόνου τους έδωσε μεγάλο προβάδισμα, οι Ούγγροι μείωσαν, όμως ο Εμπολό με άψογο τελείωμα στις καθυστερήσεις διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Στις 19:00 η Ισπανία αντιμετώπισε την Κροατία κι έστησε… πάρτι στον αγωνιστικό χώρο, με τους Μοράτα, Ρουίθ και Καρβαχάλ να πετυχαίνουν τρία γκολ στο πρώτο ημίχρονο και να «σφραγίζουν» μια πολύ άνετη νίκη για την «Φούρια Ρόχα».

Στο τελευταίο ματς της ημέρας, η Αλβανία «σόκαρε» την Ιταλία στα 23 δευτερόλεπτα με τον… κεραυνό του Μπαϊράμι, όμως η «Σκουάντρα Ατζούρα» έκανε μέσα σε ένα τέταρτο την ανατροπή με Μπαστόνι και Μπαρέλα κι έφτασε στη νίκη με 2-1.