Πέρασε από τα Καλέσα ο Αστέρας Μυρτιάς

Ο Αστέρας Μυρτιάς, με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο, επικράτησε του ΟΦΑΜ με 0-2 στα Καλέσα.

[jsCumatchshrtMatchDetails match_id =”352887″]

[jsCumatchshrtMatchAnalytics match_id =”352887″]

ΟΦΑΜ και Αστέρας Μυρτιάς αναμετρήθηκαν στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής της Β1 ΕΠΣΗ, με τους φιλοξενούμενους να επικρατούν με 0-2, συνεχίζοντας με νίκη τη πορεία τους στο πρωτάθλημα. Ο Αστέρας Μυρτιάς λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου προηγήθηκε με τον Κοτζιά στο 43′, ευστοχώντας με πέναλτι για το 0-1. Οι γηπεδούχοι δεν μπήκαν καλά στο ματς, μετά το ημίωρο ισορρόπησαν, χωρίς όμως τη μεγάλη ευκαιρία.

Στο τέλος του ημιχρόνου, ο Αστέρας έμεινε με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Χαριτάκη Νίκος, αυτή τη συνθήκη ωστόσο δεν την εκμεταλλεύτηκε ο ΟΦΑΜ, με τον Τσέρο στο 54′ να γράφει το 0-2.

Στη συνέχεια, παρά το αριθμητικό τους μειονέκτημα, οι φιλοξενούμενοι διαχειρίστηκαν το προβάδισμα τους, με τον ΟΦΑΜ να μην μπορεί να βρει απαντήσεις, καθώς δεν είχε τη ψυχραιμία στην τελική πάσα, με το 0-2 να μένει μέχρι το τέλος και τον Αστέρα Μυρτιάς να παίρνει μια σημαντική νίκη.