Πρώτο «τρίποντο» για το Μαρτινέγκο

Το Μαρτινέγκο πήρε τη πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα, επικρατώντας της Δόξας Ηρακλείου στο Λίντο με 2-4, πραγματοποιώντας ένα εξαιρετικό πρώτο μέρος όπου προηγήθηκε με 0-3.

[jsCumatchshrtMatchDetails match_id =”352983″]

[jsCumatchshrtMatchAnalytics match_id =”352983″]

Το Μαρτινέγκο πήρε το πρώτο του «τρίποντο» στο πρωτάθλημα και έφτασε τους τέσσερις βαθμούς στο πρωτάθλημα της Β2 ΕΠΣΗ. Μόλις στο 9ο λεπτό, το Μαρτινέγκο με τον Μαρή άνοιξε το σκορ, ενώ ο Γρηγορίου στο 30′ πέτυχε το 0-2. Όμως οι φιλοξενούμενοι δεν σταμάτησαν εκεί και με τον Ψαρολογάκη στο 40′ έκανε το 0-3, «καθαρίζοντας» από το πρώτο μέρος την υπόθεση νίκης.

Ωστόσο αυτό διαψεύστηκε από τους γηπεδούχους, με τη Δόξα να μπαίνει δυνατά στο δεύτερο ημίχρονο και να μειώνει με τον Καντζηλάκη στο 48′, ενώ ο Φρέσκος στο 56′ μείωσε σε 2-3, δίνοντας νέο ενδιαφέρον στο παιχνίδι. Τελικά το Μαρτινέγκο με τον Ξυδάκη στο 77′ πέτυχε το 2-4, που ήταν το τελικό αποτέλεσμα σε ένα πολύ καλό παιχνίδι το μεσημέρι του Σαββάτου.