Πήρε το εισιτήριο για την επόμενη φάση ο Πήγασος!

Ο Πήγασος επικράτησε των Ελπίδων με 5-2 και πέρασε στην 2η φάση του Κυπέλλου ΕΠΣΗ.

[jsCumatchshrtMatchDetails match_id =”372332″]

[jsCumatchshrtMatchAnalytics match_id =”372332″]

Ένα καλό παιχνίδι έγινε στο γήπεδο Περιφέρειας/Πανεπιστημίου, με τον Πήγασο με καλό ποδόσφαιρο να επικρατεί των Ελπίδων, που είχαν αρκετές απουσίες, με σκορ 5-2 και να παίρνουν το εισιτήριο για την επόμενη φάση του κυπέλλου ΕΠΣΗ.

Μόλις στο 5ο λεπτό ο Πήγασος άνοιξε το σκορ με τον Μαρκουλάκη, με τις Ελπίδες να απαντούν με τον Σταυριανό στο 35’, ενώ ο Κουτεντάκης έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του στο 42’, με τον ίδιο να έχει νωρίτερα δύο δοκάρια για να σκοράρει πιο γρήγορα, με το πρώτο ημίχρονο να ολοκληρώνεται με σκορ 2-1.

Στην επανάληψη, οι Ελπίδες ισοφάρισαν με τον Τζάρτζαλο στο 47’, με τον Πήγασο να παίρνει εκ νέου το προβάδισμα στο 55′ με τον Γκίζα, ενώ ο Μαρκουλάκης ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-2 στο 65’.

Ο Πήγασος βρήκε και πέμπτο τέρμα με τον Μπουμπάκη στο 84’, κλείνοντας το σκορ στο 5-2, με τις Ελπίδες να ολοκληρώνουν το ματς με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Σταυριανού.