Ισοπαλία για ΑΟΤ και Κ19 ΟΦΗ

ΑΟ Τυμπακίου και Κ19 του ΟΦΗ έδωσαν ένα δυνατό παιχνίδι στο οποίοι αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 2-2.

Οι δύο ομάδες έδωσαν ένα παιχνίδι με αρκετές φάσεις και θέαμα, με τους δύο προπονητές να παίρνουν θετικά μηνύματα ενόψει της επίσημης έναρξης των υποχρεώσεων των συνόλων τους.

Το σκορ άνοιξε στο 13ο λεπτό ο Λούσι, ωστόσο ο ΟΦΗ βρήκε την απάντηση πριν τη λήξη του ημιχρόνου και μπόρεσε να πάρει «κεφάλι» δύο τερμάτων με τα τέρματα των Πιστικού στο 28′ και Φαϊτάκη στο 45′.

Στην επανάληψη η ομάδα του Νίκου Σουτζή μπόρεσε να ισορροπήσει και τελικά να φέρει το ματς στα ίσα. Ο Στεφανάκης στο 71′ έγραψε το τελικό 2-2, έπειτα από πάσα του Σαβουϊδάκη, σε ένα παιχνίδι ευχάριστο που αποζημίωσε όσους το παρακολούθησαν και έδωσε χρήσιμα συμπεράσματα και στους δύο προπονητές.

Τυμπάκι: Βλαχάκης, Λούσι, Σαβουϊδάκης, Δουλγγεράκης, Γερακιός, Μεϊρέλες, Στεφανάκης, Παπανδρέου, Χαϊντίνι, Παραθύρας, Μεταξάκης

Έπαιξαν και οι: Κουρουθιανάκης, Φραγκιαδουλάκης, Τσακιράκης, Σμαραγδάκης

Κ19 ΟΦΗ: Καλαφάτης, Βιδιαδάκης, Χότζα, Μερκούρης, Σημαντηράκης, Ζαχαριουδάκης, Αδαμάκης, Πορτοκαλίδης, Πιστικός, Φανουράκης, Φαϊτάκης

Έπαιξαν και οι: Χριστόπουλος, Τακάκης, Κότσι, Καλαϊτζάκης, Τσερεβελάκης, Βασιλάκης, Σέχου