Φινάλε με νίκη για τη Χερσόνησο

Η Χερσόνησος επικράτησε του Ποσειδώνα με 5-0 και έκλεισε με νίκη τον τρομερό δεύτερο γύρο της και τη σεζόν.

[jsCumatchshrtMatchDetails match_id =”235200″]

[jsCumatchshrtMatchAnalytics match_id =”235200″]

Η ομάδα του Λιμανιού μπήκε δυνατά στο ματς και μόλις στο 4ο λεπτό με τον Χιλά άνοιξε το σκορ, ενώ στο 24’ ο Κομσίου έκανε το 2-0.

Τρίτο γκολ στο 30’ ξανά από τον Κομσίου, με την Χερσόνησο να παίρνει σημαντικό προβάδισμα για τη νίκη, ενώ ο Ποσειδώνας είχε κάποιες ευκαιρίες για να πετύχει κάποιο τέρμα.

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι πέτυχαν το 4-0 με τον Κομσίου και πάλι, να σημειώνει χατ τρικ, ενώ το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Μαστοράκης στο 90’, με την Χερσόνησο να κλείνει με νίκη την φετινή σεζόν στην Α1 ΕΠΣΗ, με τον Ποσειδώνα να δικαιούται ένα γκολ, παίζοντας με αρκετές απουσίες, με τις δύο ομάδες να είναι ευχαριστημένες από τη φετινή τους πορεία στο πρωτάθλημα.