Χορταστικό παιχνίδι στο «διπλό» της ΑΕΚ!

Μια ακόμα νίκη κατάφερε να πανηγυρίσει στο πρωτάθλημα της Α1 ΕΠΣΗ η ΑΕΚ, η οποία επικράτησε με 3-2 του Ποσειδώνα για την 33η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΗ.

[jsCumatchshrtMatchDetails match_id =”235193″]

[jsCumatchshrtMatchAnalytics match_id =”235193″]

Ο Ποσειδώνας μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και κατάφερε να πάρει προβάδισμα στο σκορ στο 10ο λεπτό με τον Μουρτζάκη να στέλνει άθελα του την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του με την ομάδα των Πατελών να κάνει έτσι το 1-0.

Η ΑΕΚ μετά το εικοσάλεπτο ισορρόπησε το παιχνίδι και κατάφερε να βρει γκολ ισοφάρισης στο 30ο λεπτό με τον Δάσκο να σκοράρει και να κάνει το 1-1 που ήταν και αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου η ΑΕΚ κατάφερε να κάνει την ανατροπή, αφού στο 47΄ ο Ντελία έκανε το 2-1. Αυτο το γκολ έδωσε ψυχολογία στους «κιτρινόμαυρους» που σπατάλησαν ευκαιρίες για να καθαρίσουν το ματς.

Ο Ποσειδώνας αντέδρασε και στο 65′ κατάφερε να κάνει το 2-2 με τον Εμμανουήλ. Το παιχνίδι είχε κι άλλο γκολ, αφού στο 74′ ο Φρόκου κατάφερε να κάνει το 2-3 δίνοντας τη νίκη στην ΑΕΚ.