Καταπληκτικός ο Κεραυνός, κέρδισε με «εξάρα» τη Δαμάστα

Ο Κεραυνός με εντυπωσιακή εμφάνιση επικράτησε της Δαμάστας με 6-1 στο Ατσαλένιο, στο πλαίσιο της 33ης αγωνιστικής της Α1 ΕΠΣΗ.

[jsCumatchshrtMatchDetails match_id =”235196″]

[jsCumatchshrtMatchAnalytics match_id =”235196″]

Το σύνολο του Αριστομένη Μαυρογιαννάκη μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και στο 18ο λεπτό με τον Φανούρη Παπαδάκη έκανε το 1-0, ενώ στο 36’ με τον Κεραλάκη σημείωσε το 2-0, που ήταν και το αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, η κούραση ήταν εμφανής στα πόδια των ποδοσφαιριστών της Δαμάστας, η οποία στο πρώτο μέρος είχε καλές στιγμές, παρ ‘όλα αυτά δεν άντεξε στα τρεξίματα του νεανικού συνόλου του Κεραυνού.

Το 3-0 πέτυχε ο Παπαδάκης στο 60’, ενώ δράση ανέλαβε έπειτα ο Κουγιός, ο οποίος είχε περάσει νωρίτερα στο γήπεδο και πέτυχε δύο γκολ, στο 70’ και 75’, με την Δαμάστα να μειώνει με τον.. τερματοφύλακας της Χατζιδάκη, ο οποίος έπαιξε μέσα και μείωσε σε 5-1 στο 77’.

Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε στο 88’ ο Κεραλάκης, με το δεύτερο προσωπικό του γκολ στο ματς για το τελικό 6-1.