Με φανταστικό πρώτο μέρος δύο… βήματα ακόμη για τον ΠΟΑ!

Ο ΠΟΑ με σαρωτική εμφάνιση στο πρώτο μέρος, επικράτησε του Ποσειδώνα με 7-0 στο Ατσαλένιο, δύο αγωνιστικές πριν το φινάλε του πρωταθλήματος.

[jsCumatchshrtMatchDetails match_id =”235186″]

[jsCumatchshrtMatchAnalytics match_id =”235186″]

Ο ΠΟΑ στο 10ο λεπτό άνοιξε το σκορ, όταν από ωραία ενέργεια, ο Αρμόα με σουτ έκανε το 1-0. Πέντε λεπτά αργότερα, ο Αρμόα πάσαρε στον Γιακουμάκη, ο οποίος με σουτ έκανε το 2-0. Τρίτο γκολ για τον ΠΟΑ στο 23′, με τον Σφυρογιαννάκη να πασάρει τον Αρμόα, ο οποίος δεν δυσκολεύτηκε για το 3-0 των γηπεδούχων, με τους Ατσαλενιώτες να μην ρίχνουν ταχύτητα και έκαναν το 4-0 με όμορφο σουτ του Παπασπύρου.

Το 5-0 πέτυχε ο Σφυρογιαννάκης, ενώ ο Γιάννης Γιακουμάκης έκανε το 6-0 στο 36′, για το 6-0 του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, ο ρυθμός έπεσε, με τον Γιακουμάκη στο 72′ να κάνει το 7-0, διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα, με τον ΠΟΑ να παίρνει μια ακόμη νίκη, δύο στροφές πριν το φινάλε του πρωταθλήματος, έχοντας το πάνω χέρι για την κατάκτηση του.