«Καθάρισε» στο τέλος ο Ζαρός

Επιβλήθηκε 4-2 του αποδεκατισμένου Δωριέα.

[jsCumatchshrtMatchDetails match_id =”294548″]

[jsCumatchshrtMatchAnalytics match_id =”294548″]

Ο Ζαρός συνέχισε νικηφόρα την πορεία του στο πρωτάθλημα, έστω κι αν τα… χρειάστηκε, αφού πέτυχε δύο γκολ στο φινάλε κόντρα στον Δωριέα, που «κατέβηκε» με μόλις 11 ποδοσφαιριστές και από τα μέσα του α’ ημιχρόνου αγωνιζόταν με παίκτη λιγότερο.

Το πρώτο μέρος ήταν συναρπαστικό… Μόλις στο 5’ ο Μποΐνι πέτυχε το 0-1, ωστόσο στο 12’ ο Ξεκαρδάκης ισοφάρισε. Οι φιλοξενούμενοι λίγο αργότερα έμειναν με 10 παίκτες, αφού τραυματίστηκε ο Χριστοδουλάκης και δεν υπήρχε αλλαγή. Οι γηπεδούχοι είχαν την υπεροχή, όμως στο 40’ η ομάδα του Καστελίου είχε δοκάρι με απευθείας κόρνερ του Αουΐντα και τρία λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης έκανε το 1-2. Στις καθυστερήσεις, βέβαια, του ημιχρόνου ο Κ. Σαριδάκης «έγραψε» το 2-2.

Στην επανάληψη, όπως ήταν λογικό, το σύνολο του Φάνη Χαλκιαδάκη θέλησε να γίνει πιο πιεστικό, είχε τον έλεγχο, έκανε κάποιες φάσεις, αλλά το συγκρότημα του Λυκούργου Παπαδάκη άντεχε. Όλα αυτά μέχρι το 90’, όταν ο Τζαγκαράκης σημείωσε το 3-2 και στο 92’ ο Χαραλαμπάκης διαμόρφωσε το τελικό 4-2.