Σπουδαία νίκη για τον Δία

Τη νίκη με 2-1 κατάφερε να πανηγυρίσει ο Δίας κόντρα στα Κανάρια για την 4η αγωνιστική του 3ου γύρου στον 2ο όμιλο της Α2 ΕΠΣΗ.

[jsCumatchshrtMatchDetails match_id =”294549″]

[jsCumatchshrtMatchAnalytics match_id =”294549″]

Το παιχνίδι ξεκίνησε ιδανικά για τον Δία ο οποίος

Το παιχνίδι ξεκίνησε ιδανικά για τους γηπεδούχους οι οποίοι κατάφεραν στο 13ο λεπτό να πάρουν προβάδισμα στο σκορ, με τον Παγωνάκη να σηκώνεται πιο ψηλά από όλους και να κάνει το 1-0.

Το γκολ αυτό έδωσε ψυχολογία στους γηπεδούχους οι οποίοι κατάφεραν να διπλασιάσουν τα τέρματα τους στο 25ο λεπτό με τον Τσιριντάνη να βρίσκεται μέσα στην περιοχή και με υποδειγματικό πλασέ να κάνει το 2-0 που ήταν και αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι «κιτρινόμαυροι» ανέβασαν κατακόρυφα την απόδοση τους και κατάφεραν στο 61ο λεπτό να ξανά μπουν στο ματς με τον Χότζα να πλασάρει μέσα από την περιοχή κάνοντας το 2-1.

Από εκεί και μετά τα Κανάρια πίεσαν, έχασαν σπουδαίες ευκαιρίες με Καρπαθάκη, Βιδάκη και Χότζα, όμως το 2-1 έμεινε μέχρι το φινάλε και ο Δίας πήρε μια σημαντική νίκη.